Vítejte na našem blogu,veškeré příběhy se zakládají na skutečnosti.
Tento blog byl založen pro útěchu všech otroků svých čtyřnohých miláčků,kteří si zoufali,že větších hajzlíků,než je ten jejich není.
Snad se Vám tu s náma bude líbit.V odkazech naleznete nejen stránky chovných stanic,ale také například i odkaz na naše forum,kde NÁS,OTROKY SVÝCH MILÁČKŮ naleznete :o)

Ahoj..

6. prosince 2011 v 20:02 | Monyta |  Příběhy ValentinaRay
Jsem si tu tak hezky početla i se zasmála, tak bych se s Vámi podělila i když ne s moc veselým zážitkem.Jestli to nebude nikomu vadit.

Mám 2,5 letého yorkšírka Majkyho, je to trošku čertík, ale je náš.
Minulý týden jsem ho ráno venčila tak, jak jsme zvyklý a když už jsem odcházela domů, zahlédla jsem naproti přes ulici malého asi prvňáka , jak kope do toulavého psa.Ten pes se na něj jen díval, pohledem, proč mi to děláš, ale nic, prostě ani se nepohnul.Ten malý parchant viděl, že pes nic, tak si z gustem kopl ještě jednou.
Rozběhla jsem se jako nikdy před tím i s naším Majkym a v sekundě jsem byla u něj.Neměla jsem na to, abych tomu smradovi jednu natáhla, ale koncert si vyslechl, utekl.
Pejsek ( mimochodem krásný) se na nás koukal, šel pak kousek s námi, ale pak se někde ztratil.Ten den jsem měla teda zkažený, pořád jsem na psa myslela, tak jsem zavolala na správu majetku, at ho odchytnou, že mu ubližují děcka.Velice dělali, že se postarají, neudělali vůbec nic.POzději jsem se ještě dozvěděla, že psa týrali ještě jiní smradi.
Nosila jsem mu tedy jídlo, vodu, hlídala ho, nedokázala jsem myslet na nic jiného, než na to, jak mu pomoct.

No a ted v pondělí, když jsem mu nesla opět jídlo a vodu, jsme se zase potkali a pejsek šel za mnou, poslušna až k našemu.Chvilku jsem váhala, zda ho nevzít domů, ale nebyla jsem si jista, jak by reagovali na sebe s Majkym, ohadla jsem ho na 2- 3 letýho pejska, tak jsem fakt nevěděla.
Byl silně špinavý, od bodláků, měl dredy, chudák.
Nakonec se mi podařilo ho odvést na správu majetku, bez obojku, vodítka, jen tak, jsme spolu šli.Každou chvilku jsem ho hladila, aby mi aspon trošku důvěřoval.

Jeho odchycení jsem obrečela, moc naříkal, ale ted už je v útulku, v 10ti denní karanténě.
Nebude mu tam moc veselo, ale pořád lepší, než aby do něho smradi najížděli kolama, týrali ho a ubližovali mu, ne?
Možná jsem mu našla i paničku a pokud nebude tato, bude jiná..slíbila jsem si to.
Tak jsem ted zvědavá, jak bude vypadat, až bude v nabídce útulku a už se těším, až se za ním přijedu podívat.

Toto byl nejsilnější zážitek zatím, měla jsem z toho noční můry, nedalo mi to..tak snad jsem udělala dobře. :-))

Víte, já jsem nikdy nebyla nějak extra pejskařka.Majkyho máme, protože jsem ho slíbila dceři za vysvědčení, nebyla jsem moc nadšená, ale znáte to..holka puberťačka, nechce ho venčit, věčně se dohadujeme a tak veškerá starost, výchova padla ne mě.Tím pádem jsem si ho zamilovala a už bych ho nikdy nikomu nedala.
Tím se ve mě vyvinul nějaký skrytý psí pud, nebo co.Teď vidím-li, nebo slyším o týrání zvířat , psů, je mi těžko, bolí mě to.
Toho pejska jsem zaregistrovala, chodil často kolem našeho, jen jsem si vždycky pomyslela, že mě je ho líto.Tu ohavnou scénu jsem asi musela vidět, asi jsem musela být jejím svědkem, já už byla tehdy na odchodu.Přesto jsem zahlídla , tak to tak asi mělo být.
Tak ted na pejska myslím, jak se mu daří, jestli tu karanténu zvládá, říkám si, zvládli jiní, zvládne i on.
V minulosti asi bud musel být přivázaný k boudě, nebo ho týrali, protože nesnesl obojek, říkala to i paní v útulku. Koupila jsem mu dva.Jeden mu někdo sundal a ten druhý by měl mít a prý se snaží si ho sundat taky.Nebylo možné ho odvést na vodítku, tak museli násilím , ale tak zvládl to a je už tam, kde se o ně postarají.Já jsem přislíbila řediteli správy majetku, že budu pokračovat a tu paničku nebo pána mu najdu.Možná to bude moje mamka, tak ho nakonec budu vídat třeba častěji, to bych byla ráda.
Jen fakt doufám, že to tam zvládá.. :-))

No a ted ještě pořádám sbírku starých dek pro pejskyv tom útulku.Moc lidí se mi neozvalo, ale už deky mám a i odvoz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama